Zapach Kawy

Kawa

Królowa Kawa

Kiedy dojrzewają owoce kawowca, liczy się dosłownie wszystko. Za smak i aromat odpowiada skład gleby, nasłonecznienie, ilość opadów danego lata oraz wysokość, na której położona jest plantacja i oczywiście gatunek uprawianej kawy.

Słońce i ziemia nadają kawie jej charakter. Zadaniem baristy jest kunsztowne wydobycie go z ziarna i przełożenie na język doznań zmysłowych. Doskonała jakościowo kawa sama w sobie nie jest jeszcze gwarantem urzekającego smaku. W niewłaściwych rękach i przy źle dobranym sprzęcie będzie smakować niewiele lepiej od pospolitej, powszechnie dostępnej, która zatraciła całą swoją istotę.

Przy właściwym przygotowaniu nawet dobrze znane kawy mogą zaskoczyć bogactwem niuansów smakowych i odkryć nowe oblicza.

Czym dla nas jest kawa?

Kawa to życie, to miłość, to energia o poranku i najlepszy przyjaciel, kiedy w pracy zamykają nam się oczy. Czym dla nas tak naprawdę jest kawa nie sposób jest opisać w kilku a nawet kilkunastu zdaniach. Kawę poznajemy i uczymy się jej przyrządzać przez całe życie. Dwie odmiany ziaren a aż tyle możliwości jej przygotowania, tyle sposobów wypalania i mielenia. Dwa gatunki, które łączone są w przeróżnych kombinacjach tak, aby uzyskać ten jedyny i niepowtarzalny smak. Jeśli tak jak my, uwielbiasz kawę, napisz do nas! Opowiedz nam jaki smak lubisz a my dobierzemy Ci odpowiedni rodzaj kawy, który pokochasz.

Caffe' musetti

Firma Musetti, oferuje szeroki wybór mieszanek kaw, które możesz u nas zakupić.

Kawa Musetti Cremissimo 80/20 ziarna

Wysokiej jakości włoska kawa ziarnista Musetti Cremissimo to wyjątkowa mieszanka ziaren arabiki i robusty w proporcjach 80/20. Jej ziarna pochodzą z najlepszych plantacji Brazylii, Kolumbii, Hondurasu, Indii oraz Wietnamu.
Musetti Cremissimo to kawa o wyjątkowym, niepowtarzalnym smaku. Intensywny i zbalansowany smak, w którym możemy wyczuć kakao oraz orzechy świetnie komponuje się z jej kremową konsystencją.
Dostępne gramatury:
250g, 500g, 1kg – ziarna

Zamów

Musetti Arabica 100% ziarna

Doskonała mieszanka najlepszych odmian arabik, wyselekcjonowanych przez włoskich baristów, o niskim poziomie kwaskowatości. Kawa dla prawdziwych koneserów. Ze względu na 100% ziaren arabiki użytych w tej mieszance, ta aromatyczna kawa ma łagodny posmak kwasowości i lekki owocowy odcień.
Dostępne gramatury:
250g, 500g, 1kg

Zamów

Musetti Gold Cuvee

Musetti Gold Cuvee – Musetti Gold Cuvee (2 kg. puszka) to słodka mieszanka z bogatym aromatycznym posmakiem i delikatną kwasowością, zrobiona z szlachetnych ziaren z Kenii i Ameryki Środkowej. Unikalna, słodka mieszanka z bogato aromatycznym bukietem i delikatną kwasowością. Trwałe nuty kakao w posmaku, któremu towarzyszą wyczuwalne nuty kandyzowanych owoców cytrusowych, które budzą zmysły.Skład: 84% Arabica, 16% Robusta
Dostępna gramatura:
250g, 500g, 1kg, 2kg

Zamów

Musetti Biologica

Mieszanka kawy organicznej o satysfakcjonującym smaku. Słodki i delikatny z delikatną kwasowością i trwałym posmakiem. Niska zawartość kofeiny.
Mieszanka kaw pochodzących bezpośrednio z rolnictwa ekologicznego, która podkreśla jakość i smak cennej fasoli. Słodki i delikatny z lekką kwasowością, zadowala smak i utrzymuje dobry posmak. Dzięki niskiej zawartości kofeiny jest również doskonały dla tych, którzy wolą mniej intensywną przerwę na kawę. Przeważające nuty orzecha laskowego, żółtych owoców.
Dostępna gramatura:
250g, 500g, 1kg

Zamów

Musetti Evolucione

Mieszanka drogocennej kawy 100% arabska, posiada specjalną jakość, charakteryzuje się aromatycznymi, owocowymi i słodkimi nutami. Delikatny smak, delikatny kwasowy, pieści podniebienie i pozostawia bogaty i trwały posmak. Dla tych, którzy nie akceptują kompromisów i chcą tylko tego, co najlepsze, z kawy o bardzo niskiej zawartości kofeiny.
Dostępna gramatura:
250g, 500g, 1kg

Zamów

Musetti Decaffeinato

Kawa bezkofeinowa z mniej niż 0,1% kofeiny, 100% tradycyjnego smaku. Słodki, charakteryzujący się delikatnym aromatem oraz pełnym i długotrwałym posmakiem, dedykowany jest tym, którzy chcą zrezygnować z kofeiny bez utraty przyjemności z kawy. Dominujące nuty wanilii, suszonych owoców

Dostępna gramatura:
250g, 1kg

Zamów

Kubki Huskee

Jeśli jesteś oryginalny i to nie wszystko jedno w czym pijesz kawę, koniecznie sprawdź czym są Kubki Huskee. Całkowicie naturalnie i przyjazne naszej Matce Ziemi kubki do kawy wykonane z oczyszczonych i przetworzonych łusek kawy. HuskeeCup są piękne, oryginalne a także całkowicie ekologiczne. Możesz wybrać wersję do picia ulubionej kawy w domu lub w drodze, możesz bowiem dowolnie wybierać czy chcesz wersję ze spodkiem czy też uniwersalną pokrywką!

Zapytaj o HuskeeCup w naszej kawiarni lub napisz do nas!